מכונת תפירה זינגר

8 סיבות מדוע ללמוד תפירה זהו האושר המושלם

חושבת ללמוד תפירה, לומדת תפירה או שאולי את כבר אחרי הקורס והמשפחה שלך נהנית מהיצירות שלך?

אם את כבר שם אז בוודאי את מבינה שזהו תחביב אשר גורם לך אושר גדול ותחושת סיפוק. לתפירה יש תועלות רבות וכולן בסופו של דבר תורמות להרגשה הטובה שלנו.

בין אם זה העיסוק המרגיע והנעים שגורם לך לשכוח מכל הצרות, או בין אם זו תחושת הסיפוק שאת מקבלת כאשר החברות בעבודה נדלקות מהבגדים המיוחדים שלך אשר לא ניתן להשיג בשום מקום. התופעה מוכרת בקרב על התופרות בבלוג תפירה –  לימודי תפירה הם האושר המושלם. ואם עדיין לא חווית זו, להלן 8 סיבות שמוכיחות זאת.

סיבות מדוע ללמוד תפירה

1. תוכלי לקשט את הבית כאהבת נפשך

אם למדת תפירה, ואפילו כבר במהלך הקורס, תוכלי להכין אינספור קישוטים לביתך. אלו יכולות להיות כריות דקורטיביות, מפות שולחן או כל רעיון אחר שתחשבי עליו. לא רק שזה חוסך לך כסף ומאפשר לך ליהנות מעיצובים ייחודים שאין לאף אחד אחר ולא ניתן להשיג בשום חנות; זוהי גם הזדמנות לבטא את עצמך ולהפוך את הבית שלך למקום אשר מבטא את האישיות שלך ועושה אותך שמחה. כל בד, כל צבע שתבחרי, כל פריט שתיצרי יבטא את האופי האישי שאת רוצה להעניק לבית שלך.

כך תוכלי לעטוף את עצמך, ואת משפחתך, בתחושות משפחתיות חיוביות ונעימות שפשוט אומרות כאן זה הבית. ואם חסרים לך רעיונות בבלוג תפירה תמיד תוכלי למצוא רעיונות.

2. להתחבר אל ילדיך

אם יש לך ילדים, בעיקר בני נוער, את בוודאי יודעת כמה הגיל הזה בעייתי. אבל תופתעי לדעת כמה תחביב התפירה יכול לחבר אותך אל הילדים.

דווקא בגיל הזה יש להם מודעות אפנתית גדולה והם מקדישים לכך הרבה תשומת לב. מצד אחד הם רוצים ללכת אחר הטרנדים המקובלים, אך מצד שני הם גם רוצים להיות שונים ומיוחדים. כאשר אמא תופרת הם יכולים לגלות אך בקלות ניתן לשדרג כל ג’ינס משעמם ואיך ניתן ליצור פריטים ייחודיים ואקססוריז מעניינים.

את יכולה להיות בטוחה שהילדים שלך יהיו מאושרים ותמיד ישמחו להיעזר בכישרון וביצירתיות שלך. ובטח שאפשר להזכיר שוב כי כך תוכלי גם לחסוך בכסף, למחזר בגדים ישנים ותמיד להיות בקו האפנה.

3. תוכלי להרוויח כסף

אוהבת לתפור? אם את יודעת ואוהבת לתפור תוכלי להרוויח מהתחביב שלך כסף.

 נכון שיש נשים שהפכו זאת למקצוע ועושות זאת במשרה מלאה; אך עבור נשים רבות זה לפעמים תחביב לשעות הפנאי. מידי פעם כאשר יש להן זמן הן מכינות עיצוב מיוחד, מעלות איזו תמונה לבלוג תפירה או לאינסטגרם ומייד מישהו שמעריך דברים ייחודיים ירצה לקנות זאת.

 אין כמו להרוויח כסף מעבודה שאת נהנית ממנה, הסיפוק הוא כפול. ראינו אפילו נשים אשר בתקופת הקורונה איבדו את עבודתן וניצלו את הזמן בבית לתפור מסכות מעוצבות שעזרו להן לעבור את התקופה הקשה. ואם לא הצלחת להרוויח כסף, לפחות הצלחת לחסוך כסף בכך שאת עושה את הדברים בעצמך.

4. תפירה היא עיסוק מרגיע

תפירה היא תחביב מרגיע אשר גורם לעוסקים בו להרגיש טוב ויש לו תועלות בריאותיות הנגזרות מכך. ישנם מחקרים אשר הראו כיצד תחביב זה מסייע להרגיע את הנפש. אנו מדברים על דבר הרבה יותר עמוק ממה שאת יכולה לדמיין, מסתבר שלתחביב זה יש את היכולת לסייע גם לאנשים שסובלים מבעיות של ממש כמו תסמונת פוסט טראומתית.

5. גירוי חיובי למוח

מסתבר שכל העיסוק בתפירה, הכול תכנון, בחירת בדים, לקיחת מידות וכל מה שקשור בתהליך יוצר גירוי מאוד חיובי למוח. המוח מתרגל חשיבה והסקת מסקנות ובסופו של דבר הדבר משפר את התפקוד הכללי של המוח, ולא רק במסגרת התפירה

6. מעלה את הביטחון העצמי

אם למדת תפירה אולי את לא מודעת לזה, אבל ככל הנראה הסביבה הקרובה כבר שמה לב – זה מעלה את הביטחון העצמי. 

היכולת ליצור דברים חדשים מאפס, היכולת להפוך דברים חסרי שימוש כמו בגדים ישנים לפריטים אפנתיים שכולם רוצים פשוט מסייעים לבנות את הביטחון העצמי שלך. 

בכל מקום תוכלי לשמוע מחמאות על העבודות שלך ורבים בחוג המשפחה והמכרים יבקשו ממך עבודות דומות ואף יציעו לשלם על כך. זה יגרום לך להבין את היכולות האישיות שלך ויתרום רבות לביטחון העצמי שלך. את תראי איך כולם מעריכים את הכישרון שלך.

7. לשמר את הדברים שאת אוהבת

לפעמים אנו מפתחות קשר רגשי לחפצים שונים, ובגדים הם בהחלט דוגמה למקרה שכזה.

אולי זה בגלל הזיכרונות הקשורים לבגד ,אולי זה משהו אחר. אבל במשך השנים הבגד כבר אינו אפנתי ואולי הוא אפילו פגום וכואב לנו להשליך אותו לאשפה.

אם למדת תפירה יש סיכוי שתוכלי לקחת את אותו הבגד, לתקן את הפגמים ולתת לו נגיעה עיצובית חדשה אשר תחזיר אותו להיות פריט שימושי וגם אפנתי. את תרגישי טוב עם עצמך ותמשיכי ליהנות מהבגד שתמיד אהבת ללבוש.

8. לתרום לאיכות הסביבה

כולנו יודעות שחשוב לשמור על איכות הסביבה. אנו עוקבות בדאגה על כל השינויים שעובר העולם וכל הנזקים הסביבתיים ולפעמים מרגישות מתוסכלות מכיוון שאיננו יודעות כיצד אנו יכולות לתרום את חלקנו. 

תחביב התפירה שלך בהחלט תורם ואת יכולה להתמלא בגאווה והרגשה טובה. כל פעם שאת לוקחת בגד ישן ועושה ממנו משהו חדש את בעצם תורמת לאיכות הסביבה. 

אין שום ספק שתפירה היא תחביב מאוד מספק וגם מאוד מועיל בהרבה מאוד מובנים. אם מעולם לא התיישבת מול מכונת התפירה וביקשת ממישהו שתסביר לך כיצד היא עובדת זה אולי נראה לך מסובך.

אך האמת שזה לא מסובך וישנם קורסים רבים בהם ניתן ללמוד זאת. תוכלי גם להיעזר בבלוג תפירה על מנת למצוא עוד מידע בנושא. 

כתיבת תגובה