8 סוגי תפרים במכונת תפירה

8 סוגי תפרים במכונת תפירה

אתם לא משתמשים ברוב מגוון התפרים המוצעים לכם במכונת התפירה ? למה? אני יודע שהרבה אנשים משתמשים רק בשתיים תפרים, – תפר ישר ותפר זיגזג, וזהו!
אבל למה לקנות מכונות תפירה עם 10-20 או אפילו 80 סוגי תפרים ולא להשתמש בהם?

בעוד שבעזרת סוגי תפרים בסיסיים בהחלט תוכלי לתפור סוגים שונים של עבודות מהממות, כדאי בכל להכיר סוגי תפרים נוספים במכונות תפירה. חשוב להבין, אמנם השימוש בתפרים בסיסיים בהחלט יכול להיות מספיק עבור לא מעט צרכים ושימושים, אבל בעזרת תפרים מתקדמים יותר אתם תוכלו לייצר עבודות הרבה יותר מורכבות ומעניינות. בואו נבין כיצד עושים זאת בעזרת מכונות תפירה ביתיות.

תפרים בסיסיים

1. תפר ישר

 תפר ישר – הכי בסיסי, זהו התפר הנפוץ ביותר בתפירה.

2. תפר זיגזג

זיגזג הוא שמו של תך תפירה ושל תך רקמה שיוצרים ביד או כאלו הנוצרים במכונת תפירה שבה מחט המכונה מדלגת פעם ימינה ופעם שמאלה. למכונות התפירה יש גם תפר זיגזג שבו המכונה תופרת 3 צעדים ימינה ואחר 3 צעדים שמאלה וחוזר חלילה.

3. תפרים דמויי אובר-לוק

אם אתם מעוניינים ליצור קצוות מוגמרות, אתם יכולים להשתמש בסוג התפר הזה. ישנן לא מעט מכונות תפירה שמגיעות עם רגלית אוברלוק, ככה שאת מוזמנת לבדוק זאת בחוברה ההוראות של המכונה. תפקידה של הרגלית הוא להזיז את הבד בזמן התפירה, מה שיוצר את סוג התפר הנ"ל.

4. תפר חיזוק

נועד לחזק ולקבע את התפר הקיים המחבר את הגזרות יחד. מתבצע כ2-3 מ"מ מקו התפר הקיים על צידו הימני של הבד.

5. תפר נסתר

לשימוש רק עם רגלית תפר נסתר בשביל ליצור תפרים שנסתרים מהעין בצד ימין של הבד.

6. תפר-SUPER סטרץ'

אם אתם צריכים להביא את הבד למצב מתיח במיוחד, אתם מוזמנים להשתמש בסוג התפר הנקרא סופר סטרץ' (מתיחת יתר). מעולה עבור בדי לייקרה, בדי סריג ועוד. ניתן להשתמש בסוג התפר הזה גם עבור חולצות ובדי טריקו.

שימוש בבד סריג או במקרים שצריך שהתפר יהיה מתיח במיוחד. מעולה לבדי לייקרה, טריקו ודומיהם.

ביסודו של דבר, התפר כזה או רוחב תפר, נמצא במכונות הכתיבה של Janome, אך בקישור זה תוכלו לראות את כל המכוניות עם פונקציה זו.

מכונת תפירה מכנית

7. תפר לולאה

סוג התפר + הרגלית היעודית מאפשרים תפירת כפתור בצורה מדויקת, חזקה ואסתטית. זהו תפר שימושי מאוד, ואפשר באמצעותו לקבל תוצאה טובה וחזקה יותר מתפירה ידנית של כפתור.

No posts found!

8. תפרי דקורטיבית

אחת האפשרויות להדגשת דגמי הבגדים שלך היא שימוש בפתרונות לא סטנדרטיים במהלך העיבוד.

לדוגמא, לבצע תפר יוצא דופן, שבו כולם רגילים, "בתנאי", לראות תפר ישר רגיל.

נראה לי שהשימוש המוסמך בתפרים דקורטיביים הופך את ארון הבגדים למעניין יותר, והתמונה נוצרת "עם טוויסט".

כתיבת תגובה